Ste pohodový vodič? Chcete prispievať k zlepšeniu stavu ciest vo vašom okolí? Staňte sa členom Pohody za volantom.

Prihlásenie členov

 /  Zabudli ste heslo?

O nás

Projekt POHODA ZA VOLANTOM vznikol ako reakcia na neustále vzrastajúci trend bezohľadnosti a agresie na slovenských cestách. Mnohým slovenským vodičom chýba obyčajná ľudská sluššnosť, čo je veľmi často spôsobené stresom.

Ponáhľame sa, chceme byť všade prví. Napríklad také čakanie v zápche je absolútna „tragédia“, z ktorej sa zúfalo treba dostať. Mnohí prebiehajú z radu do radu, podľa toho, ktorý sa zdá by rýchlejší, predbiehajú kolónu odstavným pruhom, ktorý je v takomto prípade určený pre vozidlá prvej pomoci.

Ďalšším „neššťastím“ pre uponáhľaného vodiča je pädesiatka v obci. Prečo ísť tak pomaly, keď dnes aj to najpomalššie a najstarššie auto na ceste môžže ísť aspoň osemdesiatkou? Ale naozaj sa musíme tak ponáhľať?

Problém nehodovosti je jedným z najdiskutovanejších problémov dneška. Nehody na cestách sú však iba dôsledkom niečoho, na čo sme si už istým spôsobom zvykli. Stres, ponáhľanie sa, nevraživosť a nezodpovednosť. Za volantom skrátka často nie sme až tak v pohode.  Aj vďaka našim aktivitám chceme prinášať pohodovú a kultivovanú jazdu na slovenské cesty.

Nosnou myšlienkou je navodiť príjemnú atmosféru na cestných komunikáciách prostredníctvom pozitívnych elementov a prispieť k znힾeniu stresu za volantom.

POHODA ZA VOLANTOM má ambíciu sta sa kontinuálnym projektom, ktorý bude rás a prenikne do povedomia vššetkých slovenských vodičov a vychová ich k sluššnosti, ohľaduplnosti a prinesie na slovenské cesty viac bezpečia.

Naše aktivity nie sú náhodné, prostredníctvom nášho dotazníka sme zisťovali medzi slovenskými vodičmi odpovede na dve základné otázky:

 

 

 

 

Do prieskumu sa zapojilo 1 131 vodičov v priemernom veku 32 rokov.

Podľa oficiálnych štatistík ministerstva vnútra je najviac dopravných nehôd zapríčinených

– porušením  základných povinností vodičov, – nasledne porušenie rýchlosti,
– nesprávny spôsob jazdy,
– nedanie prednosti v jazde,
– predchádzanie.

настройка фотоловушки