Ste pohodový vodič? Chcete prispievať k zlepšeniu stavu ciest vo vašom okolí? Staňte sa členom Pohody za volantom.

Prihlásenie členov

 /  Zabudli ste heslo?

O nás

5 elementov znamená 5 kľúčových vlastností pohodového ššoféra. Sú to POKOJ, REŠŠPEKT, MÚDROSŤ, TRPEZLIVOSŤ, OHĽADUPLNOSŤ

 

POKOJ

 

Pokoj je podobne ako nervozita nákazlivý, na rozdiel od nej vššak má pozitívny účinok na vnímanie človeka. Zatiaľ čo nervozita vplýva na ľudský organizmus podobne ako alkohol, pokojný vodič je pozornejšší a vnšímavejšší. Navyšše pokoj za volantom neprispieva len k celkovej pohode vodiča, ale aj jeho spolucestujúcich, ktorí si tak cestu môžžu užžiť.

 

REŠŠPEKT

 

Kažždý má svoj šštýl jazdy a dôvod prečo ho má. Svoju príčinu má takisto aj kažždá zápcha. Reššpekt je kľúčom k plynulej a zodpovednej jazde. Ak nefunguje zipsový efekt, príčinou je chýbajúci reššpekt k vozidlu, ktoré máme pustiť, to nám potom nabudúce vráti presne takú istú, ak nie menššiu dávku reššpektu. Reššpektovať možnosť odstavného pruhu pri zápche znamená pochopiť, žže vpredu môžže niekto čakať na rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá sa k nemu rýchlo dostane iba v tomto pruhu.

 

MÚDROSŤ

 

Pohodový ššofér je múdry. Nerobí zbytočné myššičky a nesnažží sa byť prvý. Vie žže sa v meste predbehne iba o pár metrov a nakoniec aj tak chytí červenú. Nebezpečná jazda navyšše neprinᚹa riziko iba jemu. Riskovať zdravie, či nebodaj žživoty iných len tak z rozmaru v žžiadnom prípade nie je múdre. Pohodový ššofér vedie svoje vozidlo múdro k cieľu.

 

TRPEZLIVOSŤ

 

Užžitočná vlastnosť do zápchy. Ocitnúť sa v nej môžže byť skúšška nervov. Trpezlivý ššofér vššak vie žže, čas strávený v zápche neskráti predbiehaním z pruhu do pruhu, lepením sa na autá pred ním, trúbením, blikaním atď. Netreba sa kvôli tomu stresovať, tento čas sa predsa dá využžiť, a najlepššie je využžiť ho na relax. Prečo si napríklad nedať hlasnejšie rádio a neoddychovať. Lepššie ako šškrípať od stresu zubami.

 

OHĽADUPLNOSŤ

 

Je úplne prirodzené, žže kažždý má iný šštýl jazdy. Niekto viac a niekto menej ohľaduplný. Niekto už v žživote zažžil na ceste veľa iný iba začína, alebo ššoféruje len sviatočne. Ohľaduplnosť k ostaným je zásadná. Treba sa snažžiť vodičov neohrozovať a by k ním ohľaduplný. Vyblikávanie pomalšších ššoférov môžže viesť k tragédii. Pomalší ššofér je pravdepodobne aj menej skúsený a dávka stroboskopového svetla v zrkadle mu k bezpečnej jazde nepomôžže o tom, žže by z rýchlil nehovoriac.

mature belfast escorts