Pohoda za volantom vyzývala šoférov na Slovakia Ringu k ohľaduplnosti na cestách prostredníctvom letného zážitku AUTOKINA Pohoda za volantom. Premietanie bolo bezplatné a uskutočnilo sa ako sprievodná dopravno-preventívna aktivita najväčších slovenských automobilových pretekov FIA GT series.

V piatok sme premietali úspešnú komédiu Vo štvorici po opici 2 a v sobotu film Rýchlo a zbesilo 5. Práve týmito titulmi sme upozorňovali šoférov, že scény z filmov sú iba fikcia profesionálnych kaskadérov, a nemali by to skúšať v reálnom živote. Oba filmy boli vysielané v českom znení s maďarskými titulkami, kde zvuk bolo možné si naladiť aj v autorádiu na špeciálnej autokinovej frekvencii. Pred samotným filmom sme pustili šoférom krátky film 5 elementov Pohody za volantom. Na unikátnej ploche 14x8m si takto mohli návštevníci vychutnať skutočne pocit pohody za volantom priamo z pohodlia svojho automobilu.

 

Pozrite si galériu premietania autokina:


Leto je na slovenských cestách kritické z hľadiska nehodovosti, preto sme sa rozhodli počas tohto obdobia aktívne upozorňovať na princípy bezpečnej, plynulej a slušnej jazdy. AUTOKINO Pohoda za volantom prinieslo návštevníkom najnavštevovanejších automobilových pretekov FIA GT series na Slovakia Ringu i všetkým šoférom, ktorí chceli zažiť toto neobyčajne premietanie, skutočný pocit pohody za volantom.
Projekt Autokina Pohoda za volantom by sa neuskutočnil bez finančnej podpory Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality a mediálnej podpory Rádia Expres, inzertného portálu www.autobazar.sk, LASER media a tiež Slovakia Ringu a Driving Academy.

Autokino je ďalšou z aktivít v rámci projektu Pohoda za volantom a nadväzuje na aktivity projektu počas festivalu Bažant Pohoda. V stánku Pohody za volantom si otestovalo mieru alkoholu v dychu pomocou profesionálnych testerov viac ako 10 000 vodičov odchádzajúcich z festivalu.

Naším cieľom je aj naďalej prinášať pohodu za volantom na slovenské cesty, odmeniť ohľaduplných vodičov a v konečnom dôsledku napomôcť zníženiu nehodovosti na našich cestách. Kľúčom k bezpečnej a ohľaduplnej jazde je príjemný pocit za volantom. Projekt preto vyzýva vodičov, aby za volantom uplatňovali päť elementov zodpovedného šoférovania: POKOJ, REŠPEKT, MÚDROSŤ, TRPEZLIVOSŤ, OHĽADUPLNOSŤ. Práve tie majú napomôcť k tomu, aby bola každá cesta príjemná a bezpečná pre všetkých.